Dekoracje i dodatki
7 stycznia 2018

Jak udekorować stół weselny kompozycjami kwiatowymi?

Najważniejszym dniu w życiu jest ślub, który łączy dwoje kochających się ludzi na zawsze. Dlatego warto zatroszczyć się o wyjątkową oprawę tego dnia. Liczy się każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nawet dekoracja stołu weselnego. Jeżeli chcemy, by to wydarzenie było naprawdę wyjątkowe, skupmy się na wyborze idealnych kwiatów, które dopełnią całą dekorację weselną. 

Do wyboru mamy tysiące różnych kompozycji kwiatowych, które mogą przyozdobić weselny stół. Tradycyjne bukiety, jak i również specjalnie do tego przeznaczone flower boxy, są tylko jednymi z nich. Mając na uwadze ogólną dekorację sali weselnej, będziemy mogli z powodzeniem dopasować również dekoracje stołu.

Tam gdzie zadbamy o żywe kwiaty, przenosimy się niczym do przepięknego, kwitnącego i pachnącego ogrodu. Czemu zatem nie mielibyśmy stworzyć tak przepięknego miejsca również na sali weselnej? Jeżeli już wiemy, jakim kolorem przewodnim będziemy chcieli udekorować salę weselną, to dobór kwiatów będzie już tylko kwestią decyzji. Dekorując salę w odcieniach żółtego koloru, przepięknie sprawdzą się kremowe i słoneczne peonie oraz orchidee. Natomiast wybierając odcienie chabru, idealnymi kwiatami będą hiacynty, szafirki, lilie oraz hortensje. 

Pamiętajmy również o tym, że kwiatowe dekoracje na stół mogą być uzależnione od pory roku, a nawet miesiąca. W maju na pewno nasza uwaga będzie skupiona na konwaliach i tulipanach, natomiast we wrześniu na wszelkiego typu wrzoścach. Ponadczasowymi i zawsze mile widzianymi kwiatami przeznaczonymi do dekoracji stołu, są róże. Liczne kolory, odmiany, a także kompozycje z innymi gatunkami kwiatów powodują, że kompozycje są nie tylko szlachetne, ale często wręcz zapierające dech w piersiach.

Dekoracja stołu weselnego

Kolejnym korkiem jest wybór odpowiedniej oprawy. Powinniśmy się skupić na wyborze odpowiednich wazonów, a także dodatkowych dekorów. Świetnie sprawdzą się szklane naczynia, szczególnie duże kule lub długie i wąskie wazoniki. W nich można wykonać kompozycję złożoną z wody, świeżych kwiatów oraz pływających świeczek. Nierzadko można uzupełnić je również kamyczkami lub żwirkiem. Obok tak pięknie udekorowanych wazonów, świetnie sprawdzi się delikatny tiul oplatający nie tylko kwiatowe kompozycje, ale również dekoracyjne lampiony.

Flower box - popularna dekoracja na weselnych stołach

Coraz częściej dekoratorzy umieszczają na weselnych stołach flower box. Jest to nic innego, jak pudełko, w którym możemy umieścić wszelkie kwiaty, jakie tylko sobie będziemy życzyć. Już sama flower box jest dekoracyjny, dlatego warto postawić go w głównym miejscu. Zwykle ustawiamy go na stole, przy którym ma zasiąść para młoda. Stosując takie, a także wiele innych metod, sprawimy że sala weselna przybierze niezapomniany charakter. W końcu właśnie o to chodzi, by cieszyć się tym wyjątkowym dniem, który na długie lata zapadnie w naszej pamięci.

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

17 grudnia 2021

Dekoracje ścienne do salonu

Malowana fototapeta to świetny sposób, aby przenieść do swojego salonu atmosferę z zewnątrz...
13 stycznia 2018

Rodzaje kieliszków, czyli jak podawać alkohole?

Mimo iż wódka wciąż stanowi najpopularniejszy trunek serwowany na weselach, zazwyczaj...
12 stycznia 2018

Stylowe dekoracje sali weselnej

Organizując wesele do dyspozycji pozostaje wiele różnego rodzaju sal weselnych, mniej i...