Dekoracje i dodatki
2 stycznia 2018

Ślub - niezbędne akcesoria i dodatki

Każda młoda para przygotowująca się do ślubu i wesela zmuszona jest odpowiedzieć sobie na dziesiątki pytań dot. szczegółów uroczystości: zaproszeń, winietek, listy prezentów, wyboru gości etc. Po raz pierwszy w swoim życiu przyszłe małżeństwo musi podejmować decyzje, do których często nie jest przygotowane, stąd towarzysząca często panika, błędne decyzje czy też postanowienia anulujące wcześniejsze decyzje. A wszystko po to, by ten wyjątkowy dzień był perfekcyjny i pozostał w pamięci na całe życie. 

Pierwsze pytanie, jakie zadaję młodej parze poproszona o pomoc w organizacji wesela zawsze brzmi: "Dla kogo jest wesele, dla Was czy dla gości?" Nie da się zadowolić wszystkich jednakowo i sprawić, żeby każdy w równym stopniu wspominał wesele jako najlepszą zabawę w swoim życiu. Wiele par chcąc zadowolić wszystkich wokół siebie, traci z oczu główny cel uroczystości jakim jest stworzenie takich okoliczności, by to młoda para zapamiętała ten dzień na całe swoje życie i bawiła się tak jak nigdy dotąd. A jeżeli młoda para będzie szczęśliwa i radosna tego dnia, z pewnością uszczęśliwieni zostaną i goście. 

Zaproszenia, zawieszki, winietki

Jeżeli tłem kolorystycznym całej uroczystości jest jeden wybrany kolor warto pokusić się o podobny wybór akcesoriów weselnych: zaproszeń, winietek, zawieszek, etc. w korespondującym kolorze. Szczególnie, gdy wesele jest organizowane w eleganckim, stylowym lokalu. Wówczas wystrój lokalu, akcesoria weselne, dodatki kwiatowe wspaniale wyglądają, gdy korespondują między sobą wszystkimi cechami: kolorem, charakterem, estetyką. Jeżeli nie ma ograniczeń związanych z wystrojem sali balowej, można pozwolić sobie na więcej swobody, chociaż zawsze warto zachować spójność estetyczną wszystkich detali. Zaproszenia można kupić gotowe, wydrukować według własnego projektu lub  całkowicie wykonać samodzielnie, nadając niepowtarzalny styl całej uroczystości. 

Dekoracja kościoła na ślub

Kościół

Planując oprawę estetyczną ślubu i wesela nie wolno zapominać o wystroju kościoła. Świeże kwiaty, stroiki, girlandy, płatki róż prowadzące od wejścia aż po ołtarz. Stworzą romantyczny, wyjątkowy klimat i dodadzą uroku zdjęciom upamiętniającym tamte chwile. Stałym elementem kościelnego ślubu jest obsypanie pary młodej ryżem czy monetami. Warto również i tę scenę zaplanować z wyprzedzeniem nadając jej uroczystą oprawę. 

Ach co to był za ślub!

Ten wyjątkowy, spektakularny dzień koniecznie trzeba upamiętnić i to najlepiej na wiele sposobów. Zdjęcia, filmy, księga gości, a przede wszystkim emocje... warto zadbać i o ten aspekt wesela, który pozwoli nam niejednokrotnie wracać wspomnieniami do tego wydarzenia. A na koniec miłym gestem będzie forma podziękowania gościom za przybycie w postaci drobnej, sympatycznej pamiątki, którą każda z zaproszonych osób weźmie ze sobą do domu. 

Ślub i wesele należy do najważniejszych, niezapomnianych chwil w życiu każdego małżeństwa. Dlatego warto zadbać o detale, które podkreślą uroczystość tego czasu i uczynią je wyjątkowym. A jednocześnie trzeba pamiętać, że tak naprawdę liczy się przede wszystkim atmosfera, jaka będzie towarzyszyć tym chwilom. I o tę atmosferę należy przede wszystkim zadbać. 

Powodzenia w organizacji !

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

17 grudnia 2021

Dekoracje ścienne do salonu

Malowana fototapeta to świetny sposób, aby przenieść do swojego salonu atmosferę z zewnątrz...
13 stycznia 2018

Rodzaje kieliszków, czyli jak podawać alkohole?

Mimo iż wódka wciąż stanowi najpopularniejszy trunek serwowany na weselach, zazwyczaj...
12 stycznia 2018

Stylowe dekoracje sali weselnej

Organizując wesele do dyspozycji pozostaje wiele różnego rodzaju sal weselnych, mniej i...