Wesele i ślub
13 sierpnia 2017

Zespół na weselu - czy warto?

Przed rozpoczęciem ślubu parę młodą czeka masa przygotowań, a wybór muzyki na wesele jest jednym z najważniejszych. Wiele par decyduje się na muzykę na żywo - dlaczego tak się dzieje? Poniżej wyjaśniamy dlaczego zespół weselny to tak popularny wybór wśród nowożeńców!

Zespół to nie tylko muzyka, to znacznie więcej!

Muzyka grana na żywo ma w sobie coś niezwykłego, to doznanie nie tylko akustyczne, ale dla wszystkich zmysłów. Dodatkowo, wokaliści zespołów weselnych bardzo często wykonują także pracę wodzireja - dają sygnał do zabawy, ogłaszają przerwy na posiłki, jeśli państwo młodzi sobie tego życzą, to mogą również prowadzić zabawy weselne itp. Potrafią doskonale wyczuć tłum gości i animować nim w ten sposób, że wesele trwa do białego rana i zmienia się w prawdziwą, niezapomnianą fiestę!

Dźwięk jest wysokiej jakości

Zespoły muzyczne zwracają szczególną uwagę na walory estetyczne swoich występów, więc przykładają też dużą uwagę do sprzętu i nagłośnienia z którego korzystają. Źle ustawione głośniki mogą zrujnować wesele - przy stolikach będzie zbyt głośno żeby goście mogli odpocząć i ze sobą spokojnie rozmawiać, a na parkiecie będzie znowu słychać stukot obcasów gości wirujących w tańcu. Członkowie zespołów weselnych to bardzo często osoby z wykształceniem muzycznym, więc są wyczuleni na takie tematy i nie mogą sobie pozwolić na błędy w czasie wesela.

DJ na weselu

Zespół jest bardziej wszechstronny niż DJ

Przewaga zespołu weselnego nad DJ-em jest taka, że z powodzeniem może grać zarówno podczas ceremonii, w trakcie koktajlu powitalnego dla gości weselnych, jak i podczas właściwej zabawy weselnej. Dodatkowo, potrafią bardzo szybko (nawet w trakcie grania tego samego utworu!) dostosowywać graną muzykę do danej chwili, płynnie przechodząc od jednych dźwięków do drugich. DJ, który siłą rzeczy puszcza całe kawałki muzyczne, nie jest tak elastyczny podczas zabawy.

Teraz łatwiej o dobry zespół muzyczny niż kiedykolwiek wcześniej!

Jeszcze do niedawna poszukiwania zespołu weselnego przypominały kupowanie kota w worku - dopiero podczas wesela mogliśmy się przekonać na co tak naprawdę się zdecydowaliśmy. Czasami mogliśmy polegać na wcześniejszych doświadczeniach kogoś bliskiego, czy z rodziny, a jak wygląda to teraz? Dzięki takim platformom jak StarOfService można w prosty i łatwy sposób, bez wychodzenia z domu, otrzymać kilka ofert do porównania od zespołów weselnych, i to w przeciągu zaledwie kilku godzin. Łącznie z budżetem, historią poprzednich występów i opiniami dotychczasowych klientów. Wybieranie zespołu na wesele jeszcze nigdy nie było takie przyjemne!

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

16 października 2019

Ślub plenerowy w 5 krokach

Piękna zieleń, altana dla młodej pary i urzędnika, białe krzesła i kwiatowe dekoracje...
14 października 2019

Powiedz „tak” niekonwencjonalnym pomysłom na ślub

Ślub to okazja, by pozwolić sobie na więcej. Wykorzystaj ją! Jeśli chcesz, aby twoje...
2 sierpnia 2019

Trendy sukien ślubnych w 2019 – nowości

Wybranie modnej sukni ślubnej jest naprawdę sporym wyzwaniem zwłaszcza dla tych kobiet...