Dekoracje i dodatki
12 stycznia 2018

Stylowe dekoracje sali weselnej

Organizując wesele do dyspozycji pozostaje wiele różnego rodzaju sal weselnych, mniej i bardziej efektownych. Jak dobrać do nich dekoracje weselne, aby prezentowały się dobrze i pasowały do stylistyki całego wesela, a jednocześnie nie kosztowały za dużo?

Elegancko i minimalistycznie

Połączenie bieli i prostych form to propozycja idealna dla osób, które kochają klasykę i minimalizm. W takiej sytuacji warto skupić się przede wszystkim na dekoracji stołów. Można postawić na bukiety wykonane z żywych kwiatów, oczywiście pasujących do bukietu pani młodej. Do tego  warto dobrać jasne serwetki, klimatyczne świece oraz eleganckie wizytówki. Do takich wnętrz pasują w zasadzie wszystkie kolory i rodzaje kwiatów. Jednak najlepiej prezentować będą się klasyczne bukiety. W sali minimalistycznej nie ma co przesadzać z dekoracjami.

Styl rustykalny

Styl rustykalny kicha naturalne materiały - tkaniny, drewno, gałązki i świeże kwiaty. W tym przypadku sprawdzą się także koronki, sznurki czy czerpany papier. Jednak aby całość nadal pozostała elegancka, warto zachować pewien umiar i zdecydować się na jeden przewodni motyw. Zawsze dobrze wyglądają kwiaty sezonowe, zarówno ogrodowe, jak i polne. Całość musi prezentować się lekki i delikatnie. Do stylu rustykalnego pasują lekkie, naturalne kolory.

Stylowa sala weselna

Klimatycznie i swojsko

Wesela w wiejskim stylu cały czas cieszą się ogromną popularnością. W końcu kojarzą się z doskonałą zabawą, swojskim jedzeniem i luźną atmosferą. Jednak aby zwykły zajazd czy karczma prezentowały się dobrze warto zadbać o odpowiednie dodatki. Zawsze dobrym rozwiązaniem są jasne obrusy i dodatki, które rozświetlą ciemne, drewniane wnętrze oraz dekoracje wykonane ze świeżych kwiatów. Dodatkowo można wpleć w nie trawy i kłosy zbóż. W karczmie do dekoracji wykorzystać warto ponadto sezonowe warzywa i owoce. Dzięki temu całość będzie prezentować się naprawdę klimatycznie, a jednocześnie swojsko.

A może elegancka sala balowa?

Oczywiście są też osoby, które marzą o weselu zorganizowanym w sali balowej. Okazałe obiekty wymagają jednak szczególnej dekoracji, aby nie przytłoczyły całości imprezy. W takiej sytuacji lepiej zostawić w spokoju ściany i sufit, które na ogół są już pięknie wykończone. Na stołach sprawdzą się świeże kwiaty i obowiązkowe, eleganckie świece. Jeśli sala ma swoją konkretną kolorystykę, warto na nią postawić także w dodatkach. Podczas podejmowania decyzji o motywie przewodnim wesela dobrze jest tę kolorystykę wziąć pod uwagę.

W takiej sali najlepiej prezentować się będą kwiaty eleganckie, a więc róże, tulipany bądź storczyki. Lepiej zrezygnować natomiast z kwiatów łąkowych i typowo polnych. Wesele w stodole? Wprawdzie takich obiektów jest nadal bardzo mało, ale trend na wesela organizowane w stodołach cieszy się coraz większą popularnością. Wbrew pozorom połączenie eleganckich, białych stołów z wiejskim wnętrzem prezentuje się doskonale. W tym przypadku podczas dekorowania można sobie pozwolić naprawdę na wiele, ale jednocześnie trzeba uważać, aby nie przesadzić.

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

13 stycznia 2018

Rodzaje kieliszków, czyli jak podawać alkohole?

Mimo iż wódka wciąż stanowi najpopularniejszy trunek serwowany na weselach, zazwyczaj...
7 stycznia 2018

Jak udekorować stół weselny kompozycjami kwiatowymi?

Najważniejszym dniu w życiu jest ślub, który łączy dwoje kochających się ludzi na...
7 stycznia 2018

Propozycje atrakcji weselnych wraz z cenami

Karaoke Koszt - 0 zł Karaoke to zabawa, którą da się zorganizować bez ponoszenia...