14 maja 2021

Jak wybrać najlepsze zaproszenia ślubne?

Wybraliście już salę, zarezerwowaliście termin w kościele, umówiliście się z zespołem, fotografem i resztą usługodawców - teraz czas na pozostałe działania. Zaproszenia i reszta papeterii ślubnej to również ważny temat, na którym należy się skupić. Część znajomych i rodziny z pewnością dowiedzą się o terminie wesele o wiele wcześniej, jednak czeka Was również oficjalne zapraszanie gości. Zapewne zastanawiasz się - jak wybrać zaproszenia ślubne? Przygotowaliśmy krótki artykuł ze wskazówkami, które pomogą Ci wybrać idealne zaproszenia na Wasz ślub.  

Wybór zaproszeń ślubnych - o czym warto pamiętać? 

Czas, jaki pozostał nam do ślubu i wesela

Ważne jest oczywiście to, czy pobieracie się za pół roku, za trzy miesiące, czy może za 3 lata. Wszystko to składa się na fakt, jakie zaproszenia wybierzecie. Papeterię możemy także dobrać do stylu wesela. Pamiętajmy, że wykonanie zaproszeń zależy od wielu kwestii. Te, wykonywane na szczególne zamówienie wymagają o wiele więcej czasu. Ten typ zaproszeń jest idealny dla osób, które chcą decydować o każdym szczególe. Jeśli jednak potrzebujesz zaproszeń “na już”, wybierz gotowy wzór zaproszeń.  Coraz bardziej modne stają się zaproszenia ślubne nowoczesne. 

Ilość gości i budżet na zaproszenia

Warto mieć świadomość, że ceny zaproszeń mogą wahać się w zależności od wykorzystanych materiałów, rodzaju druku, papieru, a także stylu, w jakim mają być wykonane. Cenę mogą także zwiększać dodatkowe, dołączane do zaproszeń karty. Jeśli przewidujecie zapraszać wielu gości, a Wasz budżet nie jest za duży - możecie zdecydować się na skromniejsze projekty. Nie oznacza to, że proste, minimalistyczne zaproszenia mają być gorsze od tych bardziej wyszukanych. Prostota nie oznacza bowiem braku klasy – takie zaproszenia także mogą być niezwykle efektowne i eleganckie.  

Styl uroczystości a zaproszenia ślubne

Styl zaproszeń warto także uzależnić od stylu ślubu i wesela. Jeśli wszystko będzie do siebie odpowiednio dopasowane, całość stworzy ciekawą i niezwykle funkcjonalną aranżację. Możecie zdecydować się na ślub i wesele w stylu rustykalnym, glamour, boho czy postawić na bardziej swobodną aranżację. Warto również zastanowić się nad motywem przewodnim - mogą to być ulubione kwiaty, motywy botaniczne, symbole, miejsca czy zwierzęta.  

Często źródłem inspiracji może być kolor. Możesz więc postawić na zaproszenia ślubne w dowolnych kolorach – biel, ecru, złoto czy perłowy. W tym sezonie znów modne będą pastelowe kolory - róż, miętowy, błękit. Wszystkie te kolory dodadzą elegancji i charakteru papeterii ślubnej.  

Decydując się na konkretne barwy warto sprawdzić również najnowsze trendy. W tym seonie kolor roku to fiolet.  

Weselne dodatki

Ważne, aby papeteria ślubna pasowała także do motywu zaproszeń ślubnych. Stoliki mogą być ozdobione winietkami z tym samym motywem, a rozpiskę dań na przyjęciu możesz przygotować w formie menu. Właściwie dobrana papeteria ślubna może być doskonałą ozdobą sali weselnej.

Artykuł partnera

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

6 grudnia 2021

Duże suknie wieczorowe nie muszą być nudne

Suknie wieczorowe w dużych rozmiarach nie muszą być nudne i brzydkie, wręcz przeciwnie...
27 sierpnia 2018

Kosmetyki naturalne - piękno na wyciągnięcie ręki

Nowoczesny człowiek, nasycony technologią i ciągłym postępem, w pewnym momencie zaczyna...
13 października 2019

Leczysz się domowymi sposobami? Sprawdź, czy robisz to dobrze!

Okres jesienno – zimowy to duży sprawdzian dla naszej odporności. Ratunku na...