14 maja 2021

Jak wybrać najlepsze zaproszenia ślubne?

Wybraliście już salę, zarezerwowaliście termin w kościele, umówiliście się z zespołem, fotografem i resztą usługodawców - teraz czas na pozostałe działania. Zaproszenia i reszta papeterii ślubnej to również ważny temat, na którym należy się skupić. Część znajomych i rodziny z pewnością dowiedzą się o terminie wesele o wiele wcześniej, jednak czeka Was również oficjalne zapraszanie gości. Zapewne zastanawiasz się - jak wybrać zaproszenia ślubne? Przygotowaliśmy krótki artykuł ze wskazówkami, które pomogą Ci wybrać idealne zaproszenia na Wasz ślub.  

Wybór zaproszeń ślubnych - o czym warto pamiętać? 

Czas, jaki pozostał nam do ślubu i wesela

Ważne jest oczywiście to, czy pobieracie się za pół roku, za trzy miesiące, czy może za 3 lata. Wszystko to składa się na fakt, jakie zaproszenia wybierzecie. Papeterię możemy także dobrać do stylu wesela. Pamiętajmy, że wykonanie zaproszeń zależy od wielu kwestii. Te, wykonywane na szczególne zamówienie wymagają o wiele więcej czasu. Ten typ zaproszeń jest idealny dla osób, które chcą decydować o każdym szczególe. Jeśli jednak potrzebujesz zaproszeń “na już”, wybierz gotowy wzór zaproszeń.  Coraz bardziej modne stają się zaproszenia ślubne nowoczesne. 

Ilość gości i budżet na zaproszenia

Warto mieć świadomość, że ceny zaproszeń mogą wahać się w zależności od wykorzystanych materiałów, rodzaju druku, papieru, a także stylu, w jakim mają być wykonane. Cenę mogą także zwiększać dodatkowe, dołączane do zaproszeń karty. Jeśli przewidujecie zapraszać wielu gości, a Wasz budżet nie jest za duży - możecie zdecydować się na skromniejsze projekty. Nie oznacza to, że proste, minimalistyczne zaproszenia mają być gorsze od tych bardziej wyszukanych. Prostota nie oznacza bowiem braku klasy – takie zaproszenia także mogą być niezwykle efektowne i eleganckie.  

Styl uroczystości a zaproszenia ślubne

Styl zaproszeń warto także uzależnić od stylu ślubu i wesela. Jeśli wszystko będzie do siebie odpowiednio dopasowane, całość stworzy ciekawą i niezwykle funkcjonalną aranżację. Możecie zdecydować się na ślub i wesele w stylu rustykalnym, glamour, boho czy postawić na bardziej swobodną aranżację. Warto również zastanowić się nad motywem przewodnim - mogą to być ulubione kwiaty, motywy botaniczne, symbole, miejsca czy zwierzęta.  

Często źródłem inspiracji może być kolor. Możesz więc postawić na zaproszenia ślubne w dowolnych kolorach – biel, ecru, złoto czy perłowy. W tym sezonie znów modne będą pastelowe kolory - róż, miętowy, błękit. Wszystkie te kolory dodadzą elegancji i charakteru papeterii ślubnej.  

Decydując się na konkretne barwy warto sprawdzić również najnowsze trendy. W tym seonie kolor roku to fiolet.  

Weselne dodatki

Ważne, aby papeteria ślubna pasowała także do motywu zaproszeń ślubnych. Stoliki mogą być ozdobione winietkami z tym samym motywem, a rozpiskę dań na przyjęciu możesz przygotować w formie menu. Właściwie dobrana papeteria ślubna może być doskonałą ozdobą sali weselnej.

Artykuł partnera

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

2 lipca 2018

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

W medycynie estetycznej, jak w niemal każdej dziedzinie nauki i praktyki, co pewien czas...
29 października 2019

Premiery filmowe w drugiej połowie listopada

Listopad wydaje się być ciekawym miesiącem dla kinomaniaków. Wszystkie najważniejsze...
17 grudnia 2021

Dekoracje ścienne do salonu

Malowana fototapeta to świetny sposób, aby przenieść do swojego salonu atmosferę z zewnątrz...