Atrakcje weselne
21 października 2019

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Jedną z najważniejszych decyzji jest dobranie odpowiedniej muzyki na ślub, zadecyduje ona o dobrym samopoczuciu naszym i gości. Cały nastrój i charakter tego wydarzenia będzie zależeć od muzyki. Jeśli chcemy, aby nasze wesele było na długo zapamiętane, musimy przyłożyć dużą wagę do muzyki, jaka będzie na nim grała. Nie jest łatwo stworzyć urozmaiconą listę utworów, wymaga to poświęcenia dużo czasu, więc nie powinno się odwlekać ustalenia listy. Być może, będą także potrzebne konsultacje z najbliższymi.

1. Najpierw zastanów się, czy wolisz muzykę graną na żywo, czy chcesz, aby była odtwarzana. Do wyboru masz wiele rozwiązań takich jak wynajęcie profesjonalnego DJ-a, CD, winyle, zespół. Jeśli chcesz mieć różne piosenki, możesz wynająć zarówno DJ-a, jak i zespół. Musisz się jednak liczyć ze sporymi kosztami. Niełatwo jest także, odnaleźć zespół świetnie grający i śpiewający taki repertuar, jaki ci się podoba. Także profesjonalny DJ ma swoje ulubione nurty muzyczne i czuje się lepiej w danych utworach. Złym wyborem jest, sięgnięcie po gotowy mix muzyczny z utworami weselnymi, gdyż możemy być nieusatysfakcjonowani z tych piosenek. Za Dj-a i zespół musimy zapłacić trochę pieniędzy, minimalnie 1000 złotych. Najbardziej cenieni artyści, biorą o wiele większe wynagrodzenie, szczególnie jeśli chcemy im dać swoje wytyczne co do muzyki.

2. Jeśli nie boimy się ryzyka, możemy równie dobrze skorzystać z programu do miksowania i układania playlisty. Możemy zrobić próbę tego, co nam wyszło z naszych miksów, na mniejszej imprezie. Powinniśmy być pewni, iż odpowiada nam samemu ułożona lista piosenek, aby nie zepsuć sobie i innym gościom dobrej zabawy. Wybranie odpowiednich utworów wymaga wiele cierpliwości. Jeśli chcemy odtwarzać muzykę na imprezach zorganizowanych, obowiązkowo musimy posiadać licencję.

DJ na weselu

3. Gdy już, wybierzemy na nasz ślub zespół, powinniśmy upewnić się, czy wynajęte miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie, posiada zaplecze sprzętowe i czy spełnia wszystkie wymagania techniczne. Sprawdźmy także liczbę i jakość głośników, na których będzie grana muzyka. Scena musi być dobrze zabezpieczona, jak i również zwróćmy uwagę na instalację elektryczną. Jeśli zajdzie taka potrzeba, sprzęt możemy wypożyczyć lub może nam w tym pomóc zespół, który na pewno dysponuje własnymi rzeczami.

4. Specjalista od oprawy muzycznej powinien dostać listę twoich utworów na przykład około czterdziestu, które chcesz koniecznie usłyszeć na zabawie. Unikaj wybierania tylko nowości, gdyż goście mogą w ogóle nie kojarzyć. Wybieraj natomiast stare i wszystkim znane utwory miłosne. Nie wybieraj samych nowości, gdyż jest obawa, że goście nie będą ich znali. Postaraj się zawrzeć w swojej playliście również klasyczne piosenki o miłości.

5. Jeśli chcesz, aby twoje wesele było oryginalne, wybierz jego motyw przewodni. Ostatnio w modzie są wesele w stylu lat 60 czy 70. Zespół wykonuje wtedy covery znanych piosenek z tamtych lat. Na weselach coraz częściej grana jest muzyka elektroniczna. Możesz zaprosić twój ukochany zespół i wokalistę, jeśli tylko masz na to wystarczająco dużo funduszów.

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

15 października 2019

Atrakcje weselne

Każda Para Młoda chce aby jej wesele było wyjątkowe i sprawiło radość nie tylko im, ale...
29 grudnia 2017

Pokaz fajerwerków podczas wesela – czy warto?

Przygotowanie ciekawych atrakcji, które umiliłyby weselne przyjęcie, to dla Pary Młodej...
19 listopada 2017

Zabawy weselne

Co ludzie zapamiętują z weseli? Sporo rzeczy, jednak to zabawy weselne wzbudzają na ogół...