Lifestyle
10 stycznia 2022

Czy warto zamawiać profesjonalne pranie tapicerki?

Wykładzina jest istotnym punktem w naszym domu. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju serce domu. To właśnie na tkaniny użytkowe zapraszamy gości, tam spędzamy święta oraz odpoczywamy po ciężkiej pracy. Osoby prywatne oraz przedsiębiorcy mogą skorzystać z dostosowane do Twoich potrzeb usługi. Proponujemy pranie narożników metodą ekstrakcyjną z dojazdem do Twojego domu rodzinnego lub biura.

Zaawansowane pranie narożników lub innych meblach wypoczynkowych zapewnia czystość. Niestety ręczne czyszczenie tapicerki może okazać się męczące. W celu zachowania bezpieczeństwa tkaniny w naszym domu niezbędne jest regularne skorzystanie z wiedzy naszych pracowników.

Pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną - przebieg

Proces czyszczenia tapicerki metodą ekstrakcyjną polega na zastosowaniu wiedzy naszych pracowników oraz nowoczesnych maszyn. Procedura czyszczenia składa się z czterech faz, każdy etap jest równie istotny. Poznaj przebieg procedury:

  • Rozpoznanie – fachowiec przystępuje do identyfikacji materiału, z którego została wykonana tapicerka. Każdy materiał ma swoje określone cechy, każdy wymaga również innych preparatów. Specjalista dobiera detergenty oraz przygotowuje powierzchnię. Odsuwa meble oraz zabezpiecza wyposażenie domu przed ochlapaniem.

  • Dokładne odkurzanie tapicerki – przed zastosowaniem środków chemicznych cała tapicerka jest dokładnie odkurzana. Z pomocą zaawansowanego odkurzacza, profesjonalista usuwa zabrudzenia stałe, czyli: kurz, włosy, sierść, okruszki, piasek.

  • Odplamianie – odplamianie w niektórych przypadkach jest niezbędne. Plamy po winie czy kawie mogą być bardzo trudne do wybawienia. W tym celu stosuje się znacznie skuteczniejsze preparaty, które ze względu na swoją dużą moc rozprowadzane są wyłącznie po powierzchni zabrudzenia.

  • Pranie tkaniny – fachowiec rozprowadza wcześniej wybrany preparat. Wnika on w głąb materiału, a następnie rozpuszcza gromadzący się w głębokich warstwach brud. Kolejnym krokiem jest odessanie zanieczyszczeń oraz wilgoci przy pomocy specjalnego urządzenia.

Po zakończonym praniu narożników tkanina jest delikatnie wilgotna. Czas potrzebny do wyschnięcia to kilkanaście godzin. Na czas schnięcia wpływa temperatura powietrza. Możesz nasilić cały proces poprzez poprawienie obiegu powietrza w pomieszczeniu. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy wykonującej pranie tapicerki na Mokotowie zapoznaj się z ofertą: https://edompranie.pl/pranie-kanap-tapicerki-mokotow/

Zamów czyszczenie kanapy na warszawskim Mokotowie lub dowolnej dzielnicy

Czasem możemy własnoręcznie wybawić niewielkie plamy. Regularne pranie pozwoli zachować piękny wygląd naszych mebli. W perspektywie długoterminowej własnoręczna pielęgnacja okazuje się niewystarczająca. Nie ma możliwości usunąć większych zanieczyszczeń, wyłącznie ogólnodostępnymi środkami.

Jeżeli chcesz ochronić swoje tapicerki przed promieniowaniem UV, musisz skorzystać z pomocy oferowanej przez fachowców. Profesjonalista przeprowadzi prani kanap w sposób profesjonalny. Nasza firma piorąca oferuje wiedzę naszych pracowników. Dzięki temu usługa jest w pełni bezpieczna dla naszych mebli. Do produkcji narożników wykorzystuje się kilkadziesiąt różnych materiałów. Każda tkanina wymaga zastosowania innych środków czystości.

Czyszczenie narożników powinno być przeprowadzane raz lub dwa razy do roku w zależności od stopnia eksploatacji. Jeżeli Twoje meble narażone są na intensywne wykorzystywanie, powinieneś prać je częściej.

Możesz podtrzymywać efekty profesjonalnego prania, stosując domowe metody pielęgnacji. Świetnym rozwiązaniem jest zapytanie pracownika, który będzie czyścił Twoją kanapę o to, jakie środki wykorzystać, aby wyczyścić meble tapicerowane. Ekspert z chęcią podpowie Ci jak dbać o tkaniny użytkowe.

Jeżeli masz zwierzęta domowe, ich bezpieczeństwo jest dla Ciebie szczególnie istotne. W brudnych materiałach gnieżdżą się roztocza, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Możesz zredukować to zagrożenie poprzez skorzystanie z zaawansowane czyszczenia wykładzin.

Co więcej, zlecenie profesjonalnego czyszczenia realizowana jest pod wskazanym przez Ciebie adresem, bezpośrednio w Twoim domu rodzinnym. Pozwala to wyeliminować potrzebę przewożenia mebli, która jest skomplikowanym procesem.

Jaki jest koszt usługi?

Pomimo że usługa czyszczenia kanap jest w pełni fachowa, nie musisz obawiać się wysokiego rachunku. Firma oferuje atrakcyjne stawki, które dostosowane są do portfela każdego klienta. Niezależnie od tego, ile zarabiasz, będziesz w stanie zamówić profesjonalne czyszczenie tapicerki.

Na wycenę wpływa kilka czynników. Najważniejszym nich jest rodzaj materiału, ponieważ to od tego zależy, jakich środków użyje fachowiec. Nie musisz obawiać się, że wycena Cię zaskoczy. Ekspert poinformuje Cię o wycenie zlecenia jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu prania.

Jeżeli chcesz obliczyć, z jakimi kosztami musisz się liczyć, firma udostępnia swoim klientom orientacyjny cennik. Za pranie małych mebli wypoczynkowych zapłacisz od 20 do 50 zł. W przypadku kanap, narożników, sof koszt prania będzie wynosił od 100 do 200 zł.

Zadzwoń i umów się, a wiedzy naszych pracowników przyczynią się do uzyskania sterylnych warunków w Twoim domu.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

31 marca 2024

Pielęgnacja włosów męskich: Dlaczego to ważne?

Pielęgnacja włosów męskich zajmuje coraz ważniejszą rolę w codziennej rutynie mężczyzn...
19 sierpnia 2023

Pierzga Pszczela: Właściwości, zastosowanie i zalety

Pierzga pszczela to cenny produkt pszczelarski, który ma wiele korzyści dla zdrowia i urody. W...
31 maja 2023

5 pomysłów na kwaśny drink idealny na lato!

Latem wiele osób sięga po drinki i koktajle, by się ochłodzić i posmakować rześkich smaków...