Atrakcje weselne
19 października 2017

Niespodzianka wieczoru - czym państwo młodzi zaskakują swoich gości?

Stała się niemal tak samo sztandarowym punktem wesela jak oczepiny. Dobrze, jeśli niespodzianka wieczoru wywołuje efekt „wow!”, lecz najważniejsze, aby komponowała się z charakterem przyjęcia i była przysłowiową wisienką na torcie. Czym w ostatnich miesiącach państwo młodzi najchętniej zaskakiwali swoich gości? Eksperci Rezydencji Miętowe Wzgórza przedstawiają hity 2017 roku.

TELEDYSK

Bardzo popularne są wszelkie multimedialne atrakcje: pokaz zdjęć państwa młodych i ich najbliższych od dzieciństwa po teraźniejszość czy reportaże z okresu narzeczeństwa i przygotowań do ślubu. Modne są także teledyski – w takiej formie nagrywa się na przykład podziękowania dla rodziców.

TEATR OGNIA

Aby zaplanować taką niespodziankę wieczoru, konieczny jest obiekt z dużym ogrodem, musi bowiem wystarczyć miejsca zarówno dla grupy tancerzy, jak i gości. Teatr ognia to pokaz, w którym główną rolę odgrywają dynamiczne, przestrzenne obrazy i oczywiście płonące rekwizyty: wachlarze, liny, maczugi itp. Show trwa zwykle od 20 do 40 minut. Odbywa się przy akompaniamencie ekspresyjnej muzyki.

ILUZJONISTA

Wbrew pozorom, pokaz magika może trafić nie tylko w gusta najmłodszych. Często z nie mniejszym entuzjazmem iluzjonistyczne sztuczki przyjmują dorośli. To atrakcja, która może być ryzykowna, jeśli trafimy na niewłaściwą osobę. Dlatego warto zdecydować się na sprawdzonego, najlepiej poleconego iluzjonistę. Sama niespodzianka jest zwykle dużą frajdą dla gości, bo często wymaga ich zaangażowania.

Artysta atrakcją na weselu

WYSTĘP GWIAZDY

Zdarza się, że weselu pojawiają się również znani wokaliści. – Ostatnio gościem specjalnym jednego z organizowanych przez nas przyjęć był Zenon Martyniuk – mówi Jakub Urbaniak, właściciel Rezydencji Miętowe Wzgórza oraz sąsiadującego z nią Dworu Złotopolska Dolina. – Jego godzinny występ był ogromnym zaskoczeniem dla gości. Wszyscy bawili się świetnie.

TANIEC W CHMURACH

„Ciężki dym” to jedna z popularnych niespodzianek podczas tegorocznych przyjęć weselnych. Wrażenie płynących po parkiecie obłoków powstaje za sprawą wypuszczanego z wytwornicy suchego lodu. Dym nie unosi się ku górze, lecz pozostaje na wysokości kolan. To atrakcja często wykorzystywana przez pary młode podczas pierwszego tańca. Kiedy suchy lód się skropli, konieczne jest przetarcie podłogi.

FOTOBUDKA

Może być świetną pamiątką, zarówno dla pary młodej, jak i gości. Wraz z wypożyczeniem fotobudki otrzymuje się różne gadżety (wąsy, okulary, peruki), które pozwalają robić zabawne zdjęcia. Urządzenie rezerwuje się na określoną liczbę godzin. Nie ma wówczas limitu zdjęć, jakie można wykonać, a wydruki fotografii są dostępne od razu.

Chcąc zaskoczyć gości przyjęcia weselnego niespodzianką, dobrze wziąć pod uwagę ich upodobania, ale też… pochodzenie. Jeśli pan lub panna młoda jest innej narodowości, być może warto włączyć typowe dla jej lub jego kraju elementy tradycji? – W tym roku mieliśmy pana młodego z Irlandii i wtedy niespodzianką wieczoru był taniec irlandzki – mówi Jakub Urbaniak. – Spotkał się z dużym entuzjazmem nie tylko części rodziny przybyłej z zagranicy, ale także bliskich panny młodej. To była dodatkowa atrakcja idealnie skrojona na miarę tego przyjęcia.

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

21 października 2019

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Jedną z najważniejszych decyzji jest dobranie odpowiedniej muzyki na ślub, zadecyduje ona o...
15 października 2019

Atrakcje weselne

Każda Para Młoda chce aby jej wesele było wyjątkowe i sprawiło radość nie tylko im, ale...
29 grudnia 2017

Pokaz fajerwerków podczas wesela – czy warto?

Przygotowanie ciekawych atrakcji, które umiliłyby weselne przyjęcie, to dla Pary Młodej...