Atrakcje weselne
19 listopada 2017

Zabawy weselne

Co ludzie zapamiętują z weseli? Sporo rzeczy, jednak to zabawy weselne wzbudzają na ogół najlepsze wspomnienia. Ich celem jest przecież integracja i dobra zabawa. W dzisiejszych czasach sam wybór zabaw jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka ciekawych pomysłów dla inspiracji

Gra w fanty

To świetny pomysł zabawy dla nawet dziesięciu uczestników. Prowadzący imprezę wymyśla daną rzecz, a zadaniem graczy jest ich jak najszybsze przyniesienie. Takim fantem może być niemal wszystko. Poszukiwania przez graczy takich rzeczy jak zapalniczki, zegarki, paski, pomarańcze, czy staników przynosi wiele radości i pozytywnego zamieszania w Sali weselnej. W każdej rundzie z gry odpada osoba, która przyniesie dany fant, jako ostatnia.

Wcielanie się w gwiazdy estrady

Uczestnicy gry, mają na celu markować (bezdźwięcznie) wokalistę lub np. skrzypka, w rytm pojawiającej się w tle muzyki. W tym celu gracze otrzymują przedmioty mające imitować instrumenty muzyczne np. banan w roli mikrofonu. Wygrywa osoba, która otrzyma od gości weselnych najwięcej braw.

Najstarsza para tańczy sama

Zasada zabawy jest prosta. Na parkiet zapraszane są wszystkie małżeństwa i zaczynają tańczyć. Następnie prowadzący imprezę prosi o stopniowe zejście z parkietu małżeństw ze stażem liczonym w latach, krótszym niż 5, 10, 15 itd., na końcu tańczy już tylko jedna para, ta z najdłuższym stażem i jest to dla nich niezwykle wzruszająca chwila.

Taniec łączący pokolenia

Z zabaw tanecznych polecić można także konkurs, w którym to najstarsze pary tańczą w rytm młodzieżowej muzyki, zaś najmłodsze w rytm muzyki z lat 60-tych. W każdej kategorii wiekowej zwycięża jedna para, ta, która otrzyma najdłuższe brawa.  Ta gra niemal na każdym weselu wzbudza salwy śmiechu.

Pierwszy taniec

Taneczne wyzwanie

W zabawie uczestniczy kilka par. Na skraju parkietu stoi zaś kilku innych gości weselnych, którzy będą pełnić rolę sędziów. Zabawę wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie, prawidłowo, wykonując przy tym polecenia prowadzącego imprezę. Jest to gra zręcznościowa, a para musi np. tańczyć przez minutę z balonem, między ich udami (para, która nie wytrzyma minuty odpada). Innym zadaniem może być np. pięciominutowy taniec, w czasie, którego para musi się cały czas całować. Zabawa jest bardzo wesoła, a przy tym zbliża do siebie uczestników.

Zabawa w sztafetę

Do gry zaprasza się po cztery osoby zarówno z rodziny Pani jak i Pana młodego. Następnie ustawia się w dwóch rzędach cztery krzesła (każdy rząd na jedną rodzinę). Teraz czas na ogłoszenie zadań. Przykładowo osoby na pierwszym krześle muszą nadmuchać balon, kiedy to zrobią mają klepnąć osobę na drugim krześle, wtedy ta wykonuje swoje zadanie np. wypija 3 kieliszki wódki itd. Zwycięża rodzina, która pierwsza wykona wszystkie zadania.

A może kareta?

Kolejnym ciekawym pomysłem jest gra w karetę, którą spotkać można w czasie trwania wielu oczepin. Do gry potrzebnej jest dziewięciu uczestników, w tym Państwa młodych. Pani młoda wciela się w rolę królowej, a pan młody w rolę króla. Pozostali uczestnicy imitują cztery koła karety, woźnicę oraz dwa koła karety. W tym celu każdy z uczestników siada na odpowiednim krześle (wszystkie krzesła są zaś ułożone w kształt karety.

W czasie zabawy prowadzący imprezę czyta historię, w której pojawiają się słowa opisujące danego uczestnika gry (np. „Król”), kiedy padnie takie słowo dany uczestnik musi natychmiastowo obiec krzesło dookoła, jeżeli nie zdąży tego zrobić w ciągu dwóch sekund, za karę pije kieliszek wódki. Kareta często rozbawia do łez wszystkich gości weselnych.

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

21 października 2019

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Jedną z najważniejszych decyzji jest dobranie odpowiedniej muzyki na ślub, zadecyduje ona o...
15 października 2019

Atrakcje weselne

Każda Para Młoda chce aby jej wesele było wyjątkowe i sprawiło radość nie tylko im, ale...
29 grudnia 2017

Pokaz fajerwerków podczas wesela – czy warto?

Przygotowanie ciekawych atrakcji, które umiliłyby weselne przyjęcie, to dla Pary Młodej...