Moda
9 grudnia 2020

W jaki sposób poprawnie zmierzyć rozmiar obrączki?

Sam wybór obrączki to jedno. Chcemy postawić na konkretny materiał, odpowiedni jej wzór czy grawer. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywa przy tym sam pomiar, tak, aby dokładnie dopasować go do palca. Obrączka oprócz tego, że ma pięknie wyglądać, musi jeszcze dodatkowo być wygodna w codziennym noszeniu. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji dotyczących samego pomiaru.

1. Nie powinniśmy dokonywać pomiaru samodzielnie, ale postawić na pomoc jubilera, u którego te obrączki będziemy zamawiać. Kluczowe tutaj znaczenie ma konkretny wyrób, bowiem może okazać się, że sam rozmiar palca nie będzie równoznaczny z rozmiarem konkretnego, wybranego modelu obrączki. 

2. W polskiej tradycji obrączkę nosi się na prawej dłoni, mimo że na świecie jest zupełnie inaczej. Nie ma więc żadnego nakazu, którą dłoń wypełni małżeńska obrączka. Dokonując pomiaru, warto ten aspekt mieć na uwadze, bowiem najczęściej grubość palca na lewej dłoni, nie jest równa grubości palca na prawej dłoni. 

3. Pomiaru obrączki nie powinno dokonywać się na ostatnią chwilę, pod wpływem stresu. Nie zaleca się także dokonywania pomiaru po wysiłku fizycznym czy po podróży, gdyż palce są wówczas spuchnięte, a więc i sam pomiar zupełnie nieadekwatny do rzeczywistego.

4. Nie warto przymierzać jednego dnia kilku obrączek, bowiem i ten aspekt ma tutaj niebywale duże znaczenie. Jeśli zakładamy i ściągamy obrączki kilkanaście razy, pocieramy skórę. W ten sposób może dojść do jej podrażnienia i spuchnięcia. Nie warto wiec jednego dnia odwiedzić wszystkich jubilerów, by móc podjąć szybko finalną decyzję, bo może okazać się ona totalnie nieudana. 

5. W przypadku pań bardzo pomocny jest pomiar pierścionka zaręczynowego, który nosi się na tym samym palcu. Niekoniecznie jednak jest on taki sam. Im bowiem szersza obrączka, tym większy rozmiar obrączki w porównaniu do pierścionka. Daje więc to bardzo dobre porównanie, by móc postawić na to, co najlepsze. 

6. Stres w żadnym wypadku nie działa dobrze na organizm człowieka. Również i tutaj może okazać się mało dla nas pomocny. Wiadomo, iż większość z nas denerwuje się jej odpowiednim rozmiarem, jednak z pomocą konsultanta, z pewnością uzyska się w pełni pożądany efekt. Przed dokonaniem pomiarów, warto dowiedzieć się od małżonków kilku ważnych kwestii. Czy pojawiają się puchnięcia palców? Jaki rodzaj pracy wykonuje dana osoba? Jaką palce mają budowę? Każdy ten element ma bardzo duże znaczenie, by odpowiednio dopasować konkretny rozmiar obrączki.

7. I na końcu kluczowe znaczenie ma i profil wewnętrzny obrączki. Należy dobrać konkretny typ do budowy palca, tak, aby zapewnić sobie maksymalną wygodę i pełen komfort. U jednych dobrą opcją będzie model płaski, u innych lekko zaokrąglony, u jeszcze innych uwypuklony. Nie mając w tym temacie stosownej wiedzy, z pewnością warto skorzystać tutaj z pomocy fachowców. 

Jedno jest pewne - obrączka to symbol małżeństwa i z pewnością dla każdego odgrywa ona bardzo ważną rolę. Przy jej wyborze, warto zwrócić uwagę na najmniejsze detale i szczegóły, tak, aby trafić i z modelem i z rozmiarem w samą dziesiątkę. 

Dowiedz się więcej na https://siudek.com.pl/blog/jak-zmierzyc-rozmiar-obraczki/qgye_swrf >>

Redakcja
domweselny.net.pl

Zobacz

8 marca 2022

Uniwersalna baseballówka, ochrona przed promieniami UV i modny wygląd

Baseballówka to modny dodatek, które idealnie wpasowuje się w charakter wielu...
28 lutego 2022

Biżuteria złota czy srebrna? Która najlepiej pasuje do ciebie?

Co jest lepsze, biżuteria srebrna czy złota? Ten dylemat dręczy kobiety od wieków. Kolor lub...
6 grudnia 2021

Duże suknie wieczorowe nie muszą być nudne

Suknie wieczorowe w dużych rozmiarach nie muszą być nudne i brzydkie, wręcz przeciwnie...